اخبار صنعت

مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.

15 اردیبهشت 1400

توصیه ها به کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی درختان میوه

تهران (پانا) - سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای نسبت به کاهش 6 تا 10 درجه ای دما در شمال شرق، جنوب غرب، مرکز، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز هشدار داد.

14 اردیبهشت 1400

کشته شدن یک پیمانکار در موشک باران عین الاسد

بنا به اعلام منابع امنیتی، حملات موشکی امروز به پایگاه عین الاسد آمریکا تلفات جانی در پی داشته است.

20 فروردین 1400

خبرنگاران غفلت بزرگ از بهره وری نیروی انسانی در دهه های گذشته

تهران- خبرنگاران- معاون وزارت صنایع سنگین در دهه 1360، گفت: قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران زمینه دولتی شدن صنایع و عقب ماندگی صنعتی کشور را فراهم کرد و غفلت بزرگ از بهره وری نیروی انسانی یکی از عوامل اصلی افت بهره وری در صنایع کشور را رقم زد.

17 فروردین 1400

جدیدترین شیوه تشخیص آلودگی ویروس کرونا ارائه شد خبرنگاران

به گفته مهندسان دانشگاه رایس، کرونا ویروس در کمتر از 55 دقیقه با کمک نانوذرات مغناطیسی برنامه ریزی شده و یک ابزار تشخیصی که به تلفن همراه متصل می شود، قابل تشخیص است.

16 فروردین 1400

مرکز نوآوری صنعت غذا و تغدیه راه اندازی شد ، حضور دانش بنیان ها وابستگی صنعت غذا را کاهش می دهد خبرنگاران

فاز سوم مرکز رشد و نوآوری صنعت غذا و تغذیه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گشایش یافت.

8 فروردین 1400

پهلوانی: مقصر 80 درصد گرانی میوه دولت است خبرنگاران

عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه مقصر 80 درصد گرانی میوه دولت است، گفت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می شود به دلال متوسل شود.

7 فروردین 1400

فیلم روزی روزگاری آبادان؛ وحشت از نیم اینچ اشتباه

زهرا فدایی؛ فیلم روزی روزگاری آبادان را حمیدرضا آذرنگ ساخته است؛ برای ادای دین به مردم جنگ زده آبادان. اگر این طور است باید بگویم ما همه جنگ زده ایم. همه ما که هر لحظه منتظریم بلایی، مصیبتی، تیرغیبی یا موشکی نیم اینچ خطا کند بیاید روی سرمان. خانه خرابمان...

17 اسفند 1399

رستم قاسمی: آقایان دو سفر خارجی بروند بعد به انتخابات ورود نمایند!

رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم درپاسخ به سؤالی درباره احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، گفت: با توجه به شرایط مالی و معیشت مردم، هنوز زود است که فضای کشور را انتخاباتی کنیم و بنده با اینکه سمت دولتی ندارم، امّا این روز ها بخشی از...

12 اسفند 1399

کاوشگر امید امارات برای رسیدن به مریخ آماده می شود

کمتر از دو هفته تا رسیدن ماهواره امید امارات به مریخ باقی مانده است و دانشمندان این کشور خود را برای دستیابی به سیاره سرخ آماده می کنند.

10 اسفند 1399

مشخصات میتسوبیشی میراژ

خودروی میتسوبیشی میراژ اکنون مدتی است که توسط شرکت خودروسازی ژاپنی میتسوبیشی به عنوان محصولی نسبتا کم مصرف و جمع و جور در اختیار خودرو دوستان جهان قرار گرفته است. در واقع میتسوبیشی میراژ در ردیف محصولات کامپکت قرار می گیرد و از همین رو توانایی...

5 اسفند 1399

انسولین خوراکی با کمک فناوری نانو ساخته شد

محققان به تازگی با استفاده از لیپوزوم، انسولین را به صورت خوراکی تولید کردند. این محصول نانوذره ای روی موش های آزمایشگاهی نتایج موفقی داشته است.

5 اسفند 1399

مجموعه 25 داستان خیلی کوتاه جالب و خواندنی

داستان خیلی کوتاه در دیدگاه مخاطب داستانی است که در یکی دو خط نوشته شده باشد. در ادبیات انواع مختلفی از داستان کوتاه با تعاریف متعدد وجود دارد. داستان کوتاه کوتاه کمتر از 250 کلمه دارد. داستان های خیلی کوتاه را در خبرنگاران بخوانید.

30 بهمن 1399

صنف حمل و نقل با 40 درصد ظرفیت در حال فعالیت است

تهران(پانا)- رئیس اتحادیه صنف مسافربری استان تهران با اشاره به این مطلب که صنف ما با 40 درصد ظرفیت در حال فعالیت است می گوید زیرساخت های کشور باید اصلاح گردد و با شعار درست شدنی نیست. دولت 3 درصد از مالیات بر ارزش افزوده را به سیستم حمل و نقل تزریق کند.

29 بهمن 1399

برگزاری دو نمایشگاه بین المللی صنعت برق و آب؛ هفته آینده

خبرگزاری خبرنگاران- بیستمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران، در روز های 23 تا 26 دی ماه برپا می گردد.

25 بهمن 1399

خبرنگاران معاون وزیر ورزش: 50 درصد امکانات ورزشی کشور به بانوان اختصاص یافت

اهواز - خبرنگاران - معاون حقوقی و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت:50 درصد امکانات ورزشی کشور به بانوان اختصاص پیدا نموده که نشان دهنده عزم دولت برای رسیدگی به ورزش بانوان است.

22 بهمن 1399

خاتمه 13 ساعت آواربرداری در اهواز، جسد پدر خانواده پیدا شد

پس از 13 ساعت که از انفجارِ ساختمانی در خیابان 15 کیانپارس اهواز می گذرد، جسدِ پدر خانواده پیدا و آوار برداری انتها یافت.

20 بهمن 1399

کشف 12 گونه جدید که در عمق اقیانوس اطلس

محققان هشدار می دهند که موجودات تازه کشف شده ممکن است در معرض خطرات ناشی از تغییرات آب و هوا باشند. دی اکسید کربن جذب شده توسط اقیانوس باعث اسیدی شدن آب آن شده و به ویژه باعث خوردگی اسکلت های مرجانی می گردد.

18 بهمن 1399

کره حیوانی خطر حمله قبلی را کاهش می دهد

کره ای که از دام های علفخوار به دست آمده باشد حاوی ویتامین K2 است که در مقایسه با نوع گیاهی آن، خطر حمله قبلی را کاهش می دهد.

7 بهمن 1399

قنادیها هم در گروه شغلی یک قرار گرفتند

تهران (پانا) - طبق اعلام اتاق اصناف صنف دارندگان قنادی-شیرینی فروشی و کافه قنادی دراولویت گروه شغلی یک قرار گرفت و فعالان صنف مذکور مشروط بر عدم پذیرش حضوری مشتری در محل می توانند همچون مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی آماده و بیرون بر در مناطق قرمز...

30 دی 1399
تعداد: (142)