گاردین: آمریکایی ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

به گزارش وبلاگ کیش نت، ترس و نگرانی از ویروس کرونا در آمریکا به شکلی جدی خود را نشان داده است. بازارهای بورس این کشور به طور گسترده ای با نوسان های قیمتی روبرو هستند. مغازه ها از مواد شوینده و ضد عفونی کننده دست ها خالی شده اند و خیابان های محله های چینی ها تقریبا خالی است.

گاردین: آمریکایی ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، کارشناسان بهداشتی می گویند دلیل بسیار موجهی برای نگرانی وجود دارد اما نه به این دلیل که مردم قادر به دسترسی به شوینده ها یا ذخیره مواد غذایی در صورت اپیدمی شدن این بیماری نیستند اما آنچه به طور جدی آنها را نگران می نماید این است که آیا سیستم بهداشتی و پزشکی آمریکا برای برخورد با موج این بیماری آمادگی دارد یا خیر؟

کارشناسان می گویند: نگرانی جدی از عدم هماهنگی و نیروی آزموده وجود دارد و اینکه این سیستم در کل به ارتباطات بسیار موثرتر نیازمند است. در حال حاضر نمی توان پیش بینی کرد که کرونا ویروس تا چه اندازه در آمریکا شیوع پیدا نموده، اولین مورد این بیماری در آمریکا در میان کسانی گزارش شد که هیچ پیشینه ای از مسافرت یا تماس با بیماران کرونایی نداشتند. تا امروز اعلام شده که 6 تن در اثر این بیماری جان باختند. مرکز کنترل و ممانعت از بیماری ها در آمریکا دستورالعمل هایی برای بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و افراد مرتبط با این مراکز برای جلوگیری از گسترش هر گونه شیوع این بیماری منتشر نموده است. تمامی بیمارستان ها برای فراگیری این بیماری طرح هایی دارند که گفته اند آنها را به اجرا خواهند گذاشت.

ویلیام شافنر، استاد علوم بیماری های مسری در دانشگاه وندربیلت می گوید: تمامی نهادها باید به همه درباره انجام اقدامات محافظتی آموزش لازم را بدهند و باید پروتکل های ارائه شده برای مقابله با این بیماری و بیماری های تنفسی نظیر کرونا ویروس آموزش داده گردد اما بعضی از پرستاران در مراکز بیمارستانی می گویند آموزش و اطلاعات به آنها ارائه نشده است.

یک آنالیز در میان 1000 پرستار کالیفرنیا که بزرگترین اتحادیه پرستاران این کشور است نشان می دهد که 47 درصد پرستاران مطمئن نیستند که بیمارستان آنها طرحی یا جایی برای ایزوله کردن بیماران مبتلا به کرونا ویروس داشته باشد. تقریبا نیمی از آنها اطمینان ندارند که بیمارستان هایشان پرسنل کافی و تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک برای حفاظت از کارمندان در صورت افزایش تعداد مبتلایان داشته باشد. یکی از پرستاران کالیفرنیایی و دبیر انجمن پرستاران کالیفرنیا می گوید: ما جدا در خصوص اینکه به پرستاران اطلاعات مرتبط در این خصوص داده نشده نگران هستیم. اطمینان از اینکه پرستاران اقلام حفاظتی برای رویارویی با بیماران کرونا ویروس را داشته باشند از بالاترین نگرانی های ماست. به ما گفته می گردد که مثلا باید یک نوع گان خاص برای مقابله با بیماران کرونایی پوشیده گردد اما این گان ها به ما داده نمی گردد و اینجاست که نگرانی بروز می نماید حفاظت از تیم بهداشتی و پزشکی از نگرانی های اصلی ماست.

منبع: عصر ایران

به "گاردین: آمریکایی ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: آمریکایی ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید