ورود روسیه به عراق؛ حاضریم یاری کنیم

به گزارش وبلاگ کیش نت، ایرنا نوشت: نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه برای یاری این کشور به عراق در راستای حل و فصل بحران این کشور اعلام آمادگی کرد.

ورود روسیه به عراق؛ حاضریم یاری کنیم

میخاییل بوگدانف امروز شنبه به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفت: ما آماده ایم در صورت لزوم برای یاری به حل و فصل بحران در عراق یاری و مساعدت کنیم.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (9 مهرماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی شروع شد اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد؛ به طوری که گروهی از معترضان، خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و بعضی دیگر، شعار کناره گیری دولت را سر دادند.

اعتراضات در عراق بار دیگر از 25 اکتبر (سوم آبان) شروع شد و دولت تاکنون با وجود پذیرش اغلب پیشنهادات برای اصلاحات ساختاری و قانونی، ارائه بسته های اقتصادی و صدور دستورالعمل های مختلف، نتوانسته آرامش را به طور کامل به کشور بازگرداند.

شمار قربانیان اعتراضات در عراق در روزهای اخیر به 45 نفر رسیده است.

بوگدانف ادامه داد: ما همیشه به عنوان کشور دوست برای یاری آماده هستیم و در صورت احتیاج برای مساعدت به حل مسائل اقدام می کنیم ضمن این که دولت روسیه با حکومت عراق در تماس است.

وی اضافه کرد: کنسولگری های روسیه در بغداد و کردستان(درشمال عراق) و نیز در بصره که اعتراضات شدت گرفته، در حال فعالیت هستند.

نماینده پوتین با بیان اینکه شرایط عراق نگران نماینده است، گفت: ما خواستار آن هستیم که کوشش ها برای عادی سازی اوضاع و حل خواسته های معترضان که تا اندازه زیادی به حق است ازنقطه نظر اوضاع اقتصادی و مسائل فراروی مردم این کشور از جمله بیکاری و فساد اقتصادی به ثمر بنشیند.

بوگدانف گفت: امیدواریم دولت عراق توان آن را داشته باشد که به سرعت و به صورت موثر پاسخ های مناسب برای چالش ها بیابد.

روسیه با عراق روابط حسنه و خوب دارد و دو کشور در عرصه های مهم همچون فنی-نظامی و انرژی با یکدیگر همکاری می نمایند.

310 23310

منبع: خبرآنلاین

به "ورود روسیه به عراق؛ حاضریم یاری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود روسیه به عراق؛ حاضریم یاری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید