مناقشه در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا

به گزارش وبلاگ کیش نت، با تغییر رهبری در حزب سوسیال دموکرات آلمان مناقشات در دولت ائتلافی از جمله در مسئله حفاظت از آب و هوا بالا گرفته است.

مناقشه در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کیش نت به نقل از نشریه دی سایت، در حالی که حزب سوسیال دموکرات آلمان خواهان تشدید بسته حمایت از آب و هوا در دولت است، اما آنگرت کرامپ- کارن بلئر، رئیس حزب دموکرات مسیحی با این مسئله مخالف بوده و بر لزوم پایبندی به توافق موجود تاکید دارد.

وی در این باره گفته است که ما نمی توانیم دوباره از صفر شروع کنیم. وی تاکید کرد که نمی خواهد با حزب سوسیال دموکرات مجددا درباره بسته آب و هوا مذاکره کند. وی تاکید کرد که یک توافق با حزب سوسیال دموکرات در دولت و در مجلس آلمان وجود داشته است. درباره این مسئله ما مدت طولانی مذاکره کرده ایم.

رهبری جدید حزب سوسیال دموکرات در کنگره حزب خود خواهان تقویت بسته مربوط به آب و هوا در دولت ائتلافی شدند. آن ها تاکید کردند که در این باره می خواهند تا قبل از کریسمس با شریک ائتلافی خود صحبت کنند.

اما حزب دموکرات مسیحی این درخواست آن ها را رد کرده و گفته است که ما تحت فشار زمان قرار داریم و نمی توانیم دوباره از صفر شروع کنیم.

کارن بائر همچنین به حزب سوسیال دموکرات هشدار داد که اتحادیه احزاب متحد مسیحی توافقات درباره حقوق بازنشستگی را عملی نخواهد کرد، اگر این حزب از ائتلاف بزرگ خارج شود.

هفته گذشته اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان ساسکیا اسکن و نوربرت والتر بوریانس، که از مخالفان سرسخت مشارکت این حزب در دولت ائتلافی هستند را به عنوان رهبران حزب سوسیال دموکرات انتخاب کردند.

از تعداد آراء اخذ شده در این انتخابات 53 درصد به ریاست دو نفره خانم ساسکیا اسکن و نوربرت والتر بوریانس و 45 درصد هم به ریاست دو نفره خانم کلاراگی ویتس و اولاف شولتز رای دادند.

به این ترتیب اولاف شولتز، وزیر دارایی و معاون صدر اعظم آلمان در دولت ائتلافی و کلاراگی ویتس که هر دو از طرفداران مشارکت سوسیال دموکرات ها در ائتلاف بزرگ بودند در این انتخابات شکست خوردند. اعضای حزب سوسیال دموکرات با این رای گیری به نوعی اعلام کردند که موافق ادامه مشارکت حزبشان در ائتلاف بزرگ نیستند.

جناح مخالف دولت ائتلافی در حزب سوسیال دموکرات خواهان مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی بوده و شروط جدید برای تداوم این ائتلاف را مد نظر دارند که از جمله این شروط سرمایه گذاری های میلیاردی در حوزه آب و هوا و زیر ساخت ها و نیز افزایش حداقل دستمزدها است. اما اتحادیه احزاب متحد مسیحی مخالف مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی است.

بعد از تغییر رهبری در حزب سوسیال دموکرات نگرانی زیادی درباره احتمال فروپاشی زودتر از موعد ائتلاف بزرگ در آلمان شکل گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مناقشه در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناقشه در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید