ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟

به گزارش وبلاگ کیش نت، معاون گردشگری گفت: با این پیش بینی که فرصت سفر در نوروز به دنبال شیوع ویروس کرونا از بین می رود، طرح تعطیلات یا فرصت مرخصی برای سفر کارمندان دولت و مردم در حال پیگیری است تا پس از فروکش کردن تب این ویروس در کشور، اجرا گردد.

ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟

وزیر بهداشت که سفر در وضع موجود را خطرناک توصیف نموده است، گفته رفت و آمدها در ورودی و خروجی شهرها کنترل و موارد مشکوک به ویروس کرونا تا 14 روز قرنطینه می شوند. به پیش بینی سعید نمکی، این شرایط در تعطیلات نوروز ادامه دارد. تا الان نیز استانداران مازندران، گیلان، خراسای رضوی، سمنان، یزد، اصفهان و همدان از مردم خواسته اند در تعطیلات پیش رو به این استان ها سفر نکنند. وزیر بهداشت هم قول داد که بعد از تمام شدن بحران کرونا، کوپن تسهیلاتی به مردم داده شود تا سفر بروند.

ولی تیموری - معاون گردشگری و رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در اماکن گردشگری و ورزشی - درباره جزئیات این موضوع به ایسنا گفت: در ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا گزارشی از شرایط سفر در کشور و خسارات وارد شده به صنعت گردشگری ارائه شد، پیش بینی این است که فرصت سفر در تعطیلات نوروز که پرسفرترین فصل در کشورمان است، از بین برود. پیشنهادی مطرح شد که بعد از فروکش کردن تب این ویروس در کشور، دولت برای کارکنان و مردم فرصت مرخصی و یا تعطیلات فراهم آورد و تا مردم سفر بروند. با این اقدام هم به فعلان گردشگری که خسارات سنگینی را در بحران کرونا متحمل شده اند، یاری خواهد شد و هم بعد از تحمل این همه استرس، نشاط به جامعه برمی شود.

وی اضافه کرد: کلیت این پیشنهاد مورد تایید قرار گرفته و وزیر بهداشت نیز با عنوان کوپن سفر آن را رسانه ای کرد و قول مساعد داد در دولت نیز پیگیر تصویب آن شود تا بعد از سرانجام این بحران، فرصتی برای سفرهای از دست رفته مردم فراهم شود. این ایده هنوز پخته نشده اما تا زمانی که از این بحران عبور کنیم، طرح کامل را به نتیجه می رسانیم.

منبع: دنیای سفر

به "ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کوپن سفر بعد از بحران کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید