عدم مدیریت واحد شهری و روستایی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است

به گزارش وبلاگ کیش نت، یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از آنجا که مسئول واحدی برای ایفای نقش در زمینه مقابله با آلودگی های زیست محیطی در نظر گرفته نشده است به دنبال آن پاسخگویی واحد نیز وجود ندارد.

عدم مدیریت واحد شهری و روستایی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با وبلاگ کیش نت درباره دلایل اجرا نشدن قانون هوای پاک، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما ساختار نظام اداری و مدیریتی دارای ایرادات زیادی است و این امر باعث شده تا قوانین آنطور که باید، اجرایی نشود. 23 دستگاه به عنوان مجری قانون هوای پاک معرفی شده اند اما هریک از اجرایی کردن وظایف خود شانه خالی می کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه عدم وجود مدیریت واحد از دلایل اصلی اجرایی نشدن این قانون است. هر دستگاهی به یک بهانه بار را بر روی دوش دستگاهی دیگر می اندازد. امروز در اغلب کشورهای توسعه یافته شهرداری ها مسئولیت مقابله با آلودگی های زیست محیطی را بر عهده دارند.

کننده مردم نجف آباد در مجلس شرح داد: متاسفانه از آنجا که مسئولی واحد برای ایفای نقش در زمینه مقابله با آلودگی های زیست محیطی در نظر گرفته نشده است به دنبال آن جوابگویی واحد نیز وجود ندارد. ما باید به سمت اصلاح نظام اداری و مدیریتی کشور برویم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه با بیان اینکه امروز جوابگوی واحدی برای امورات محیط زیستی به خصوص در داخل شهرها وجود ندارد، تاکید کرد: بنده طرحی را در مجلس با عنوان مدیریت واحد شهری و روستایی مطرح کردم که در این طرح شهرداری ها جوابگوی امورات محیط زیستی بودند اما این طرح در مجلس به تصویب نرسید.

ابوترابی در ادامه درباره تاثیر کیفیت بنزین در آلودگی هوای شهرها، اعلام کرد: در آلودگی هوا عوامل متعددی تاثیر گذار است و بنزین مصرفی خودروها، موتورسیکلت ها و اتوبوس ها نیز بی تاثیر نیست. ما باید به سمت تولید خودروها، موتورسیکلت ها و به ویژه اتوبوس های برقی برویم.

وی در انتها اضافه نمود: عدم مدیریت واحد در شهرها و روستاها از دلایل اصلی اجرایی نشدن قانون هوای پاک است و این امر باعث شده تا هر دستگاهی مسئولیت خود را بر دوش دیگری انداخته و جوابگوی واحدی وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عدم مدیریت واحد شهری و روستایی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم مدیریت واحد شهری و روستایی از دلایل اصلی اجرا نشدن قانون هوای پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید