خبرنگاران برخورد قضایی با انتشار دهندگان اخبار جعلی کرونا

به گزارش وبلاگ کیش نت، تهران - خبرنگاران - شعبه ویژه در دادسرای تهران با انتشار دهندگان اخبار جعلی و ضربه زننده به سلامت و امنیت روانی جامعه برخورد قضایی می کند.

خبرنگاران برخورد قضایی با انتشار دهندگان اخبار جعلی کرونا

به گزارش روز سه شنبه مرکز رسانه قوه قضاییه، در پی انتشار برخی اخبار کذب و جعلی در فضای رسانه ای و مجازی به ضابطان قضایی ابلاغ شد تا فضای رسانه ای و مجازی را بررسی ویژه و ادعاهای خلاف واقع در مورد شرایط اخیر کشور و شیوع ویروس کرونا را گزارش کنند.

این گزارش می افزاید: بر اساس دستور قضایی در کنار تلاش مسئولان برای مبارزه با شیوع کرونا، مقابله با اخبار جعلی و کذب و منتشرکنندگان آن که امنیت روحی و سلامت روانی جامعه را به خطر می اندازند باید با جدیت در دستور کار ضابطان قضایی باشد.

بر اساس این گزارش، ضابطان موظف هستند موارد ادعایی خلاف واقع را به صورت مستمر رصد کنند و گزارش خود در این مورد را به دادسرای تهران گزارش دهند.

با تشکیل شعبه ویژه در دادسرای تهران بلافاصله افراد مدعی احضار و در مورد اسناد مطالب عنوان شده از سوی آنها تحقیق به عمل می آید.

بنابر دستور صادره، پرونده های ارجاع شده به شعبه ویژه، خارج از نوبت بررسی و اگر مطالب منتشره از سوی افراد فراخوانده شده خلاف واقع و کذب باشد، برخورد قضایی لازم صورت می گیرد.

به گزارش وبلاگ کیش نت از وزارت بهداشت، تا به امروز 8042 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و 291 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده اند و همچنین 2731 نفر بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برخورد قضایی با انتشار دهندگان اخبار جعلی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخورد قضایی با انتشار دهندگان اخبار جعلی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید