حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواهان شد

به گزارش وبلاگ کیش نت، رئیس جریان حکمت ملی عراق پیشنهاد داد برای جلوگیری از تکرار اعدام های خودسر در اعتراض های این کشور، مکان های مشخصی برای برگزاری تظاهرات آماده گردد.

حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواهان شد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ کیش نت، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق روز پنج شنبه خواهان شناسایی نفوذی ها در تظاهرات این کشور و محدود کردن این تظاهرات در مکان های معین شد.

حکیم در بیاینه ای به دنبال حادثه میدان الوثبه شهر بغداد، گفت: به دنبال حادثه الوثبه، ضروری است که عناصر نفوذی در تظاهرات، شناسایی و آمار آن ها معین گردد؛ تظاهراتی که در آن به تخریب و جنایت متوسل می گردد.

به نوشته پایگاه بغداد الیوم، رهبر جریان حکمت ملی از نیرو های امنیتی عرق نیز خواست به وظیفه خود در حمایت از جان و مال شهروندان این کشور عمل نمایند.

همزمان با بازگشت تدریجی آرامش به میادین اعتراضات در شهر های بغداد طی روز های اخیر، رسانه های عراقی امروز پنجشنبه پرده از یک جنایت در بین معترضان برداشتند.

براساس این گزارش ها، جوانی 16 ساله به نام هیثم علی اسماعیل با این ادعا و اتهام که از عناصر نفوذی بوده، به دست چند تن از معترضان شکنجه و اعدام شد و پس از آن، جسد بی جان او را از یک تیر چراغ برق در میدان الوثبه آویزان کردند.

اعدام این نوجوان عراقی واکنش جریان های سیاسی و مقامات دولتی در عراق را در پی داشته و همه به اتفاق از این نوع رفتار ها شدیداً انتقاد نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید