جنبش اسلامی نیجریه از وخامت حال شیخ زکزاکی ابراز نگرانی کرد

به گزارش وبلاگ کیش نت، دفتر علامه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز دوشنبه در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد: 1401 روز از بازداشت غیرقانونی زکزاکی و همسرش می گذرد.

جنبش اسلامی نیجریه از وخامت حال شیخ زکزاکی ابراز نگرانی کرد

در ادامه این پیغام توئیتری آمده است: محمد زکزاکی چند ماه پیش در 6 ژوئیه فاش کرد که شیخ مسموم شده و حالش وخیم است. پس از کوشش های بسیار و فشارهای داخلی و بین المللی، دادگاه به شیخ و همسرش اجازه داد برای درمان به بیمارستانی در هند بروند، اما دولت نیجریه مشکلاتی را در این بیمارستان به وجود آورد و آن ها پس از 2 روز حضور در هند بدون درمان به نیجریه بازگشتند.

این پیغام می افزاید: از آن موقع به بعد هیچ اتفاقی در مورد شرایط آن ها صورت نگرفته و وضعیت سلامت شان روز به روز بدتر شده است.

گفتنی است در سال 2015، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود 2 هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی نهاده شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جنبش اسلامی نیجریه از وخامت حال شیخ زکزاکی ابراز نگرانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبش اسلامی نیجریه از وخامت حال شیخ زکزاکی ابراز نگرانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید