جزئیاتی از طولانی ترین پرواز دنیا ، نیویورک تا سیدنی بدون توقف

به گزارش وبلاگ کیش نت، شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا آماده می گردد تا طولانی ترین پرواز بدون توقف را از نیویورک در ساحل شرقی آمریکا تا سیدنی در ساحل شرقی استرالیا انجام دهد؛ تاکنون هیچ شرکت هواپیمایی نتوانسته پرواز در این راستا را بدون توقف انجام دهد.

جزئیاتی از طولانی ترین پرواز دنیا ، نیویورک تا سیدنی بدون توقف

بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی 20 ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا بود، عبور خواهد نمود.

این هواپیما که ساعت 9 آدینه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می نماید و ساعت 7 صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود.

آن ها قرار است فعالیت مغزی خلبانان هواپیما و همچنین تغذیه، خواب و فعالیت تنی چند از مسافران را در طول این پرواز 16 هزار کیلومتری که تاکنون هرگز بدون توقف انجام نشده، زیر نظر داشته باشند.

هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می کشد.

در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین جهتهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

شرکت کانتاس گفته تا سرانجام سال 2019 تصمیم می گیرد که کدام یک از این هواپیماها را برای این خط هوایی انتخاب کند؛ اما برای این پرواز آزمایشی از یک فروند بوئینگ 787-9 دریم لاینز جدید استفاده می نماید.

پروازهای طولانی در جهت شرق به غرب یا برعکس که ساعت مقصد و مبدأ در آن تفاوت زیادی دارد، اختلال هایی را در بدن انسان ایجاد می نماید که به آن جت لگ یا پرواززدگی می گویند.

در این وضعیت ممکن است مسافران این پروازها سرگیجه، خستگی، سستی و شاید زودرنجی را تجربه نمایند و احتمالا احساس سردرد نیز داشته باشند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیاتی از طولانی ترین پرواز دنیا ، نیویورک تا سیدنی بدون توقف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از طولانی ترین پرواز دنیا ، نیویورک تا سیدنی بدون توقف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید