جایزه برای معرفی بازماندگان از تحصیل در کاشمر

به گزارش وبلاگ کیش نت، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر آموزش و پرورش کاشمر گفت: به کسانی که بتوانند افرادی را معرفی کنند که به دلیل مسائل اقتصادی از تحصیل بازمانده اند؛ جایزه نقدی داده خواهد شد.

جایزه برای معرفی بازماندگان از تحصیل در کاشمر

علی طاهریان در جلسه شورای آموزش و پرورش که امروز 24 آذرماه برگزار گشت، اظهار داشت: نهضت سواد آموزی باید بیشتر به سمت آموزش مهارت های اجتماعی و فرهنگ سازی در سطح جامعه برود، باید کاری کرد که بی سوادان خودشان به دنبال ما بیایند، گاه برخی از اینکه برای یادگیری سواد به درب خانه هایشان مراجعه می کنیم، ناراحت می شوند.

وی ادامه داد: امسال یک صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش کاشمر جشن گرفته خواهد شد و همزمان نیز برای اولین بار در سطح کشور مرکز اسناد آموزش و پرورش در این شهرستان افتتاح می گردد. برای استخراج اسناد ارزشمند آموزش و پرورش کاشمر بیش از 4 ماه کاوش شده است و تجهیزات مورد نیاز برای این مرکز نیز تهیه شده است.

طاهریان اظهار داشت: با توجه به اینکه هنرستان های شهرستان در سال های اخیر وارد فضای کار عملی شده اند و برای برخی ادارات و همچنین شهرداری پروژه هایی را از جمله ساخت المان های سطح شهر، فضاسازی و زیباسازی مدارس انجام می دهند، تلاش می کنیم محلی برای فروش دست سازه های دانش آموزان هنرستان و کار و دانش ایجاد گردد تا ضمن کسب درآمد از طریق فروش محصولات رقابتی بین هنرستان ها ایجاد گردد.

97.79 درصد جمعیت کاشمر باسوادند

در این جلسه رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش کاشمر گفت: با توجه به اینکه آمار بی سوادی و کم سوادی در شهرستان کمتر شده به همین دلیل رویکرد سوادآموزی به سمت مراکز یادگیری محلی و آموزش مهارت های زندگی و فنی و حرفه ای پیش رفته است.

کاظم عابدی اضافه کرد: به همین دلیل طی سال 95 و سال گذشته 5 مرکز یادگیری محلی سواد آموزی در شهرستان آغاز به کار کردند که یک مرکز در شهر و 4 مرکز دیگر در روستاها فعال هستند.

وی اظهار داشت: در هرکدام از این مراکز روزانه حداقل 20 نفر از افراد کم سواد و بی سواد در کنار سواد آموزی، مهارت های زندگی و فنی و حرفه ای را فرا می گیرند، برای این مراکز 40 مهارت تعریف شده است.

رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش کاشمر گفت: براساس سرشماری سال 95 جمعیت 10 تا 49 سال شهرستان 104 هزار و 413 نفر بوده که از این تعداد 4 هزار و 462 نفر افراد بی سواد و معادل 95.8 درصد جمعیت باسواد بوده اند، در سال 96 براساس پایه آماری جمعیت سال 95 نیز تعداد افراد بی سواد به 3 هزار و 439 نفر کاهش و میزان افراد باسواد شهرستان به 96.71 درصد افزایش یافته و سال گذشته نیز آمار بی سوادی به 2 هزار و 307 نفر کاهش و میزان افراد باسواد نیز به 97.79 درصد افزایش یافته است.

وی مطرح نمود: اکنون 110 نفر آموزش دهنده داریم، علی رغم اینکه از تیرماه 98 ثبت نام در این مراکز آغاز شده و 20 هزار کد ملی برای شناسایی به دست ما رسیده و از همه استعلام گرفته شده ولی طی 4 ماه فقط توانستیم 220 نفر بی سواد را جذب کنیم. در بخش پایین ولایت که 6 روستا داریم تا به امروز فقط 15 نفر بی سواد شناسایی شدند.

سرقت از اماکن آموزشی بلااستفاده در روستاها

در این جلسه مسلم ساقی، فرماندار کاشمر گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش در برخی روستاها املاکی دارد که به دلیل بلااستفاده ماندن وسایل آن ها به سرقت برده شده به همین دلیل باید با همکاری بخشداری مرکزی، تصمیماتی اتخاذ و نسبت به واگذاری آن ها برای استفاده بهتر اقدام گردد.

به گزارش وبلاگ کیش نت؛ در این جلسه با مجوز شورای آموزش و پرورش مقرر شد، در صورت موافقت خیران برخی املاک که توسط آن ها به آموزش و پرورش داده شده به دلیل مساحت کمی که برای ایجاد فضای آموزشی دارند و بلااستفاده مانده اند به فروش برسند و درآمد کسب شده صرف مسائل عمرانی گردد.

همچنین با افزایش ده درصدی هزینه کلاس های فوق برنامه و جبرانی و برگزاری کلاس ها در بعدازظهر پنج شنبه ها و ثبت نام دانش آموزان بی بضاعت به صورت رایگان در این کلاس ها موافقت شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جایزه برای معرفی بازماندگان از تحصیل در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه برای معرفی بازماندگان از تحصیل در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید