توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی کارآمد

به گزارش وبلاگ کیش نت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه با پول نفت نمی توان اقتصاد پویا را ساخت، گفت: بر این اساس تمرکز ما بر تربیت نیروی کارآمد بود که توسعه استارتاپ ها را در دستور کار قرار دادیم.

توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی کارآمد

به گزارش وبلاگ کیش نت، دکتر محمدمهدی طهرانچی امروز در مراسم رونمایی از فراصندوق با طرح این سوال که چرا فعالیت دانشگاه ها به ثمر نمی رسد، اضافه نمود: در سال های گذشته شاهد بودیم که دانشگاه ها هیچ گاه در حوزه تحقیقات حوزه نفت وارد نشدند، ولی از پول نفت بهره می برند. در گذشته دانشگاه ها بیشتر مصرف کننده بودند تا زایش گر.

وی ادامه داد: زمانی که در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت شدم، مشاهده کردم که این دانشگاه سهم 38 درصدی در آموزش عالی دارد و هر ساله 300 هزار نوجوان بالای 18 سال در آن وارد می شوند، ضمن آنکه سرمایه آن از سرمایه های مردم تأمین می گردد؛ ولی این فضا با رویکردهای نفتی اداره می شد.

طهرانچی با بیان اینکه با پول نفت نمی توان اقتصاد پویا ساخت، خاطر نشان کرد: بر این اساس تمرکز ما بر تربیت جوانان کارآمد و با کیفیت بوده است که در این راستا نسبت به ایجاد و توسعه استارتاپ ها و ایجاد فضای نوآورانه در فضای دانشگاه آزاد اقدام کردیم.

رئیس دانشگاه آزاد ابراز امیدواری کرد که این تغییر رویکرد نسبت به فضای کسب و کار موجب رونق فعالیت های دانش بنیان گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی کارآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه استارتاپ ها در دانشگاه آزاد با هدف تربیت نیروی کارآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید