انتقاد شدید موسوی از بی مسئولیتی بعضی از اعضای جنبش عدم تعهد

به گزارش وبلاگ کیش نت، سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به مخالفت عربستان، بحرین و مغرب با بیانیه درخواستی ایران درباره لغو تحریم های آمریکا، از بی مسئولیتی بعضی اعضای جنبش عدم تعهد شدیدا انتقاد کرد.

انتقاد شدید موسوی از بی مسئولیتی بعضی از اعضای جنبش عدم تعهد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ کیش نت، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در تشریح اقدامات بین المللی وزارت امور خارجه در مورد برطرف موانع مبارزه ایران با ویروس کرونا گفت: به همین دلیل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به وسیله جمهوری آذربایجان به عنوان رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد از کشورهای عضو جنبش درخواست کرد این جنبش در بیانیه ای با تحریم های یکجانبه آمریکا مخالفت و از آن کشور بخواهند به منظور مبارزه با ویروس کرونا به عنوان یک معضل جهانی، تحریم های غیر قانونی و یکجانبه خود را علیه کشورمان متوقف کند.

موسوی اضافه نمود: متاسفانه بعضی کشورهای عضو این جنبش از جمله عربستان، بحرین، مغرب، رژیم الهادی در یمن و ... رسما با صدور این بیانیه مخالفت نموده و اجماع جنبش عدم تعهد را از بین برده اند.

وی ضمن ابراز قدردانی مجدد جمهوری اسلامی ایران از کشورهایی که تا به امروز در مبارزه با شیوع این ویروس خطرناک با کشورمان ابراز همبستگی و همدردی نموده اند، اضافه نمود: با این حال بسیار باعث تاسف است که چند حکومت عربی و اسلامی که عمدتا همسایگان ما نیز هستند در چنین شرایط خطیری این اقدام را علیه مردم ایران به عمل آورده و آنچه لازمه همسایگی خوب در روابط بین الملل است را رعایت ننموده و به سنت های دیرین همسایگی و تحبیب بین مسلمانان پشت پا زده اند. این در حالی است که اگر مبارزه با این اپیدمی جهانی دچار وقفه یا شکست گردد به فاجعه ای جهانی تبدیل خواهد شد و کشوری مصون نخواهد ماند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد شدید موسوی از بی مسئولیتی بعضی از اعضای جنبش عدم تعهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید موسوی از بی مسئولیتی بعضی از اعضای جنبش عدم تعهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید