اسلام آباد دستگیری صدها تبعه پاکستان در عربستان را تایید کرد

به گزارش وبلاگ کیش نت، سفارت پاکستان در عربستان ضمن کوشش برای عادی جلوه دادن دستگیری صدها تبعه این کشور توسط نظامیان ریاض اظهار داشت: دستگیری ها فقط منحصر به اتباع پاکستانی نیست.

اسلام آباد دستگیری صدها تبعه پاکستان در عربستان را تایید کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کیش نت به نقل از داون نیوز، وزارت خارجه پاکستان دستگیر شدن بیش از 400 تبعه پاکستانی در عربستان همزمان با سفر اردوغان به خاک اسلام آباد را تأیید کرد.

سفارت پاکستان در عربستان بیان کرد: دستگیری این افراد بخشی از پروژه مبارزه ریاض با سوءاستفاده از پروانه اقامت بوده است.

در بیانیه سفارت پاکستان آمده است: پاکستانی های دستگیر شده به سوءاستفاده از پروانه اقامت و استفاده از آن در محل های غیرمجاز متهم شده اند.

این سفارتخانه تأکید کرد: علاوه بر اتباع پاکستانی شهروندان دیگر کشورهای نیز توسط نظامیان عربستان دستگیر شده اند و علیه آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

سفارت پاکستان توضیح داد: دستگیری حدود 400 تبعه پاکستانی طی 3 روز اخیر ارتباطی به اظهار نظرهای عمران خان علیه دولتمردان سعودی ندارد.

همچنین وزارت خارجه پاکستان طی بیانیه ای تأکید کرد: انتشار اخباری مبنی بر دستگیری هزاران پاکستانی در خاک عربستان صحت ندارد و دستگیری 400 تبعه پاکستانی به دلیل سوء استفاده آنها از پروانه اقامت انجام شده است.

این در حالی است که شواهد نشان می دهد دولت ریاض همزمان با سفر اردوغان به پاکستان و پس از اظهارنظرهای صریح عمران خان علیه سازمان همکاری اسلامی اقدام به دستگیری تعداد زیادی از اتباع پاکستانی مقیم عربستان نموده است.

دولت ریاض خود را ملزم به بیان علت دستگیری این افراد نمی داند و پاکستانی های بسیاری از سال ها قبل در زندان های عربستان حضور دارند که خانواده این افراد حتی علت زندانی شدن عزیزان خود را نمی دانند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اسلام آباد دستگیری صدها تبعه پاکستان در عربستان را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلام آباد دستگیری صدها تبعه پاکستان در عربستان را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید